Skryté kování v kuchyni

Skryté kování v nábytku znamená, že se dvířko po otevření zasune do korpusu a i v otevřeném stavu nebrání uživateli kuchyň pohodlně používat.

U novostaveb bytových domů se občas setkáváme se situací, kdy prostor pro budoucí kuchyň je velmi, velmi skromný. Jako třeba v tomto případě. Zákazník jednoznačně nechtěl kuchyň ve tvaru U nebo L, jeho sen byla varná deska s odsavačem do prostoru. Volba padla na rovnoběžné dispozice o cekové délce cca 250cm. V takové kuchyňce pak ale není téměř žádné místo pro toustovač, kávovar, mixér nebo jiné drobné elektrické pomocníky. Zkrátka spotřebiče nebo jiné drobnosti, které mají být sice po ruce, ale nemají být vždy vidět. A právě skryté kování v kuchyni je řešení ideální přesně pro tento případ.

Keramická pracovní deska

Před přírodním kamenem nakonec dostala přednost keramická pracovní deska. Celý obvod barové části jsme oblepili krásným lemováním. Velmi zajímavým prvkem je keramická pásek na dvířku myčky, který na tento lem perfektně navazuje a tvoří kompaktní celek. Ze stejného materiálu keramiky jsme vyrobili také skládaný, keramický dřez.

Varná deska Bora – indukce a digestoř v jednom

Většina novostaveb bytových domů má systém vytápění rekuperací. Odtah digestoře sice umíme odvést z bytu ven na fasádu, ale rozhodně to není žádoucí. Ideální je digestoř s režimem recirkulace. Zejména u barů a ostrůvků je velmi populární varná deska s digestoří. Jako první s tímto řešením přišla německá firma Bora. Mezi ostatním značkami vyniká Bora zejména výkonem, velmi nízkou hlučností, ale také praktickým pojetím. Nesmíme zapomenout na přístup k filtru, který je potřeba měnit. Některé konkurenční značky mají filtry umístěny ve skříňkách přístup k nim je výrazně komplikovanější a často znamená vyjmutí šuplíků s celým obsahem atd. U tohoto modelu se filtr mění přímo z desky!