Lakovaná kuchyň pod oknem s originálním úchytkovým systémem

Atypické bezúchytkové otevírání v kuchyni

Bezúchytkové kuchyně jsou jednoznačním trendem poslední dekády. Bezúchytkových variant je však mnoho. Od úchyktových lišt, přes narážecí profily a mušle, až po vkládané dekorativní prvky, vrchol v naší nabídce. Naše atypické bezúchytkové otevírání (nejen) v kuchyni je unikátní právě v tom, že do dvířka vkládáme dekorativní prvek, který úplně změní celý charakter kuchyně. Můžeme tyto prvky také barevně sladit s jinou částí interieru – oknem, podlahou, židlemi atd.. Prvek může být z keramiky, dýhy, kovolaminátu, anebo, jako v našem případě, jsme použili kompaktní laminát.

Starý činžák s úžasným výhledem

Velké okno v kuchyni určitě dělá interiér mnohem vzdušnější a prosvětlenější. Přispívá také k pocitu většího prostoru. V tomto případě je okno navíc orientováno tak, že do kuchyně přivádí spoustu přirozeného světla. To je skvělé pro přípravu jídla, protože vám umožňuje lépe vidět, co děláte. Pocitově paří tato kuchyň svým umístěním mezi to nejlepší, co jsme kdy dělali.

Nadstandardní hloubka pracovní desky

Kuchyň je v prostoru, který neumožňuje žádné vysoké nebo horní skříně. Úložný prostor je pouze v šuplíkách a musí být tedy co největší. Místo standardně dlouhých šuplíků (50 cm) jsme zvolili extra dlouhé s výsuvem až 65 cm. Pracovní deska (kompaktní laminát) v takovém případě musí být min. 71 cm, což nebyl problém vzhledem k tomu, že jsme pracovní deskou skryli také izolaci pod okny. Celková hloubka hotové kuchyně nakonec dosáhla 100 cm. Zde problém s nedostatkem místa mít uživatel nikdy nebude.

Výsuvná digestoř

Výsuvná digestoř z pracovní desky, občas nazývaná jako downdraft digestoř, je moderní a elegantní způsob, jak odsávat pachy a páry z kuchyně. Je schovaná v pracovní desce a při vaření se vysouvá nahoru, aby pokryla varnou plochu. Po dokončení vaření se zase zasune zpět pod desku. Výsuvné digestoře se vyrábí v různých velikostech a provedeních. Můžeme si vybrat digestoř, která bude vyhovovat Vašim potřebám a stylu kuchyně. Výsuvné digestoře se výrábí v různých provedeních. Zajímavostí je možnost použití externího motoru, který je pak umsítěn třeba ve sklepě nebo na fasádě. Tím výrazně snížíme hlučnost celé digetoře. Řešení x externím motorem bude vždy lepší, ale zároveň dražší a stavebně složitější řešení.