PROPOJENÍ KUCHYNĚ S TV STĚNOU

Obývací pokoj spojený s kuchyní a jejich vzájemné propojení kuchyně s TV stěnou. Podle přání zákazníka se vše musí lesknout – žulová pracovní deska, obklady stěny i bílý lak s frézováním. A k tomu ještě zrcadla s nasvícením. Nejvyšší řada spotřebičů AEG nabízí to nejlepší v této cenové relaci: french door lednice, kávovar, vinotéka či konvektomat pouze dokládají nadstandardní požadavky zákazníka. A samozřejmě co je u nás standardem – na TV stěně mezi TV, soundbarem a settopboxem nikdy žádné kabely, vše je vedeno obkladem a stěnou.

TV stěna

Žádné kabely, obří TV, minimální úložný prostor, luxusní vzhled a lesky. Ideálně vše se musí lesknout a odrážet, takové bylo zadání. Materiálě jsme TV stěnu sladili s kuchyní a obě části na sebe perfektně navazují. Materiál vzhledu kamene za televizí jsme zvolili velmi zdažilou imitaci bílého kamene. Tři řady zrcadel s měděných tónování opticky zvětšují jinak ne úplně velkou místnost. Settop box je umístěn v prostředním šuplíku a aby nikde nebyly vidět žádné kabely, stavebně jsme vyřešili husí krk zasekaný do stěny mezi televizí a skříňkami.

Spotřebiče AEG

Zákazník je na značku AEG zvyklý, měl je v předchozí kuchyni, takže nevybírali jsme jinou značku, ale pouze vhodné modely. Nároky měl zákazník vysoké a požadavky na funkce a komfort měly přednost před cenou spotřebičů, nakonec jsme skončili u nejvyšších modelů. V první řadě musíme zmínit konvektomat, tedy kombinaci horkovzdušné a parní trouby pro perfektní nejen pečení, ale také vaření v páře. Kdo si někdy v troubě třeba jen uvařil brambory, jistě s námi bude souhlasit, že rozdíl v chuti je obrovský. Vinotéka a kávovar jsou ze stejné designové řady. Velká frenchdoor lednice (neplést s americkou lednicí) je ergonomicky nejlepší možné řešení, pokud je v kuchyni dostatke prostoru. Musíme přiznat, že zde jsme byli s místem na limitu. Nakonec jsme vedle lednice ještě vměsntali potravinou skříň s vnitřními šuplíky.

Černá žula Emerald Pearl

Není černá jako černá. Přestože černá barva je u žulových desek nejžádanější, tak i mezi černými žulami jsou velké rozdíly. Nejen v ceně materiálu, ale zejména ve vzhledu. Se zákazníkem jsme navštívili velkoobchod, odkud žulu kupujeme. A v případě žuly se tat oschůzka u dodavatele vyplatí, zákazník vidí desku v původním formátu ( cca 300 x 190cm) a má ta perfektní představu o tom, jak dekor vypadá ve velké ploše. A Emerald Pearl byla v tomto případě láska na první pohled.

Barevná kombinace

Zákazník přesně věděl, jako barevnou kombinaci by si přál. Dekor tmavého dřeva, bílé lakované plochy a obklad stěny v imitaci mramoru jsou perfektní propojení kuchyně s TV stěnou.