Pracovna – beton v interiéru, polohovací kožené křeslo, židle

Unikátně řešená pracovna advokátní kanceláře. Na rozdíl od masivního nábytku, se kterým má většina z nás spojené právníky, si zákazník představoval modernější pojetí. V interiéru je spousta menších či větších detailů, které vyšly ze specifičnosti požadavků zákazníka.

dojíždění do práce převážně na motorce – s tím je spojený problém, jak vyřešit úložný prostor pro moto oblečení. Řešení je v knihovně v pravé skříni, která nejen že řeší oblečení na motorku, ale také pracovní oděv, tedy oblek. Ten je v horní části skříně na sklopné tyči pro snadný přístup. Obě části skříně jsou od sebe oddělené, spodní část je navíc ještě odvětraná.

materiál pracovní plochy – byť měl zákazník původně požadavek na kamennou desku, tak jsme se nakonec rozhodli pro materiál, který nebude tak studený. Ideálním řešení byla kompaktní deska, která je podstatně teplejší a zákazníka nebude studit do rukou.

akvárium – zákazník má kromě motorek zálibu také v akvaristice. Na komodu umístěnou mezi dveřmi bude umístěno akvárium o objemu 300 l. Komoda byla přímo pro tyto účely vyrobena. Má požadovaný rozměr a je vyztužena tak, aby celkovou zátěž 350 kg bez rizika unesla.

možnost relaxace – dlouhé pracovní dny nejsou u zákazníka výjimkou a s tím souvisí i možnost odpočinku. Ve spolupráci s tradičním výrobcem českého nábytku, firmou Edel, jsme vytvořili křeslo s koženými čalouněním a betonovými bočnicemi. Celé křeslo je mobilní, uvnitř bočnic jsou skrytě namontována kolečka.

zakrytí „vad“ místnosti – za knihovnou je ve zdi nevzhledný výstupek, který by rušil celkový dojem z knihovny. Proto jsme jej betonovým soklem zcela zakryli. Problém byl vyřešen bez nutnosti stavebních úprav.

zajištění osvětlení místnosti – v prostoru ubyly původně klasické kancelářské zářivky, které se do moderního prostoru vůbec nehodí. Navrhli jsme osvětlení plochými LED panely s velkým rozptylem světla. Panely svítí velice příjemně a ani při pohledu do stropu neoslňují. Potřebný počet svítidel stanovila pomocí profesionálního programu dodavatelská firma specializující se na osvětlení.

židle u jednacího stolu – barevné provedení židlí jsme ladili přímo v prodejně výrobce – firmě Ton, a to podle vzorků materiálů použitých pro nábytek. Pouze přímé porovnání vzorku na místě, za stejných světelných podmínek, zaručí optimální sladění.

Použité materiály:
• betonová stěrka
• bílý lak ve vysokém lesku
• lamino s velmi zdařilou imitací dřeva
• kalené sklo
• prémiová kůže (křeslo)
• alcantara (židle)