Ostrůvek Neolith Iron Ash

kuchyňský ostrůvek z keramiky

Luxusní lakovaná bezúchytková kuchyň, kde je jasná dominanta ostrůvek z keramiky. Použitý dekor keramické pracovní desky Neolith Iron Ash paří mezi nejzdařilejší dekory vůbec. Všechny přechody na keramických deskách u ostrůvku jsme vyřešili tzv. kamenickým rohem, tj. spojem pod úhlem 45 stupňů. Jedná se o složité řešení, velmi náročné nejen na výrobu, ale zejména na vlastní montáž.

Výsuvná el. zásuvka, jakou svět neviděl

Řešení výsuvné el. zásuvky za varnou deskou, resp. její zakrytí, byl opravdový oříšek. Byť je to detail velmi jemný, který navíc není téměř vidět (což bylo také cílem), nalézt výsledné řešení, které skloubí design a plnou funkčnost, byla opravdová výzva. V době realizace žádný výrobce takovou zásuvku nevyráběl a museli jsme vymyslet menší trik. Každopádně výsledek vypadá přesně podle očekávání – dekor pracovní desky na sebe navazuje a kromě kruhového výřezu výřezu zásuvka není vidět. A půjde vymanit v případě poruchy? Půjde:).

Extra dlouhé výsuvy v ostrůvku

Použití speciálních, extra dlouhých výsuvů (šuplíků) na kuchyňském ostrůvku je skutečně velmi zajímavým a inovativním řešením. Tím jsme zvětšili úložný prostor o cca 30 %, což je v kuchyni, navíc takto malé, velmi cenné. Úžasné jsou také výsuvy okolo dřezu a pod dřezem. Podíváme-li se na spodní šuplík s odpadkovým košem, vidíme nejen obrovský sorter, tedy odpadkový koš na tříděný odpad, ale spoustu místa za ním vedle něj. V jednom takového šuplíku uskladníme víceméně všechny čistící prostředky, které v kuchyni potřebujeme mít po ruce.

Atypický šikmý strop a frézování

Sestava vysokých skříní kopíruje šikmý strop a v interiéru působí naprosto dokonale. Kolmé frézování úchytů u čílek vysokých skříní jsme pojali velmi originálně. Horní část frézování jsme napojili na horní hranu trouby a kávovaru. Frézovaní jsme ještě zakončili rádiusem, což působí vlastní přechod jemnější..

Prostor pro drobné domácí spotřebiče

Specialitou na závěr je výsuvná zásuvka vedle lednice. Ta slouží jako dodatečná pracovní plocha pro umístění drobných spotřebičů jako konev, robot atd. Pro jejich snadné používání jsou v této části vyvedeny el. zásuvky.

Dvířka u ostrůvku s pokosovým přechodem

Nesmíme zapomenout na přechod dvířek šuplíků a prvky z keramiky. Všechny tyto přechody jsme dodali také s pokose pod úhlem 45 stupňů. Jedná se sice o velmi složitý pro vlastní nalakování, ale vytvořili jsme tím velmi originální a atypický detail zpracování.