U.05 Technistone Absolute White

Bílá je prostě bílá

Bílé kuchyně jsou nejpoulárnější ze všech barev. Pokud si klient přeje mít bílou i pracovní deskou, která má být z kamene, má na výběr z keramiky, umělého kamene, nebo technického kamene. V tomto případě volba padla na Technistone Absolute White.

Hlavní dispozice

Základem této studie je členitost celého prostoru. Spojení horizontálního i vertikálního tvaru U vytváří velmi zajímavou kombinaci. SDK konstrukce nad barovou částí zároveň řeší i osvětlení pracovní plochy. Zajímavostí je použití zrcadla nad dřevěnou částí kuchyně. V jeho odrazu je vidět otevřená nika za troubami pro kořenky, naběračky atd. Dřevěný obklad stěny na levé straně je ve stejném provedení jako centrální část kuchyně.

Pracovní deska Technistone Absolute White

Vše maximálně bílé, pro někoho příliš sterilní, pro jiného příjemné. V tomto případě je pracovní deska z technického kamene Technistone o tl. 2cm. Pohledových 8cm řešíme bočním olepem. Při výběru kamenné desky je vyloženě žádnoucí znát rozdíly mezi jednotlivými druhy kamene, každý má jiné vlastnosti. Technistone patří do kategorie technického kamene a má třeba jiné vlastnosti, než třeba žula.

Jeden dřez, dvojdřez, nebo dva dřezy?

Nejčastější (a podle našeho názoru) nejlepší řešení je jeden velký dřez. Není problém umýt pekáče z trouby či opravdu velké kusy nádobí. Nicméně ne každý to vidí stejně. V tomto projektu tedy počítáme se dvěma sólo dřezy, každý se svojí baterií. A min. pohledově to má něco do sebe.