U.01 Moderní béžová kuchyň do bytu

Moderní béžová kuchyň do bytu působí velmi jemně a decentně.

Moderní béžová kuchyň do bytu s rekuperací

V novostavbě bytového domu je rekuperační vytápění a přímo ovlivňuje řešení digestoře. Varná deska Bora Pure s integrovaným recirkulačním odsavačem je pro dané řešení jednoznačně nejlepší možná varianta a to i s vědomím, že jsou na trhu i levnější modely. Velmi tichá, výkonná a podle našeho názoru s nejjednodušším způsobem výměny filtru u těchto modelů na trhu.

Žulová pracovní deska

Pracovní deska z umělého kamene patří a vždy bude patřit mezi to nejlepší, co lze vůbec do kuchyně použít. Přestože věšina zákazníků preferuje černé pracovní desky, tak i mezi černými deskami jsou nemalé rozdíly jak v designu, tak i v cenové relaci. V tomto projektu pracujeme s černou žulou Cosmic Black s mírným světlám žíháním.

Chtěl mít hospodu, ale chodili mu tam lidi…

V našem případě „chtěli vinotéku, ale nepijí víno“. Skříňka u dveří na zahradu má vzhled vinotéky, ale jedná se o truhlářsky řešenou skříňku s vnitřním LED osvětlením a bude používána pro uskladňování láhví s alkoholem.

Specialitky:

1. V bytě je rekuperační vytápění a odvod vzduchu je pod storpem v pravém zadním rohu, tedy v místě horních skříněk. Z toho důvodu jsou skříňky v této části nižší. Lamelový sokl z černého eloxu je i pod stropem a umožňuje dostatečné proudění vzduchu pro ventilaci. Navíc horní a spodní zakončení kuchyně je zcela identické a designově neruší.

2. Moderní kuchyň do bytu musí obsahovat také potravinovou skříň. Ta je vedle lednice, ale ve stavebním výklenku už pro ni nezbylo místo. Je tam zeď se stoupačkami a museli jsme to vymyslet jinak. Hloubka celé této části proto není standardních 60cm, ale 80cm. Tím nám sestava o 20cm vyčnívá přes roh stěny a umožní instalaci 20cm hluboké skříně právě pro potraviny. Její čistá hloubka je 16cm, tedy tak akorát pro jednu řadu potravin typu větší skleněná dóza, mouka, krabice s těstovinami atd.

3. Šuplíky vedle varné desky. Varná deska je vycentrována na dvě šuplíkové skříňky v barové části. Náš atyp umožňuje dát i menší šuplíčky po stranách, nejlépe je to vidět na 3. a 4. obrázku. Popř. obdobné řešení jsme použili třeba v této kuchyni u dřezu.