U.02 Bílá lakovaná kuchyň bez úchytek

Vysoké policové skříně

Již při vstupu do místnosti zaujmou obě polciové skříně na konci sestavy. Obě mají primárně dekorativní charakter, aby přechod do obývací části nebyl tak výrazný. Atypické provedení jednotlivých polic ještě podrthuje napojení na barové sezení.

Hlavní dispozice kuchyně

Uvedneý prostor by byl perfektní pro kuchyň, kde vysoké skříně budou na zbytek kuchyně navazovat. Francouzské okno ale toto řšení vyloučilo a vysoké skříně musí stát odděleně, což nakonec není na škodu. Výše usazenou troubu ocení každý uživatel.

Kompaktní laminát

Velmi oblíbený materiál ve střední cenové relaci umožňuje použití jak na pracovních deskách, tak i obkladech stěny, jako třeba na této naší realizaci. Při své troušťce 12mm působí velmi lehce a při vhodně zvoleném dekoru vypadá mnohem luxusněji, než by se v dané cenové třídě dalo očekávat. Charakteristickým znakem kompaktních laminátů bývá černá linka po celém obvodu desky. Jedná se nosič – jádro, které je většinou černé, u vybraných dekorů může být barevně více sladěné k danému povrchu.

Když trouba, tak s párou

Konvektomat, tedy kombinace klasické horkovzdušné a parní trouby, by neměl chybět v žádné moderní kuchyni. Je to vlastně jediný spotřebič v celé kuchyni, který zásadně ovlivňuje chuťpřipravovaného jídla. Ať už se jedná o maso, brambory nebo jinou zeleninu, tak při kombinaci s parními programy je vše mnohem chutnější a šťavnatější. Kdo má s nějakým konvektomatem vlastní zkušenosti, jistě nám dá za pravdu. Páry se není potřeba obávat, ovládání je jendodušší, než se může zdát. V uvedeném projektu se počítá s troubou od značky AEG. Mikrovlnná trouba je v tomto případě víceméně nadbytečná, protož parní trouba dokáže ohřát již hotové jídlo ve výrazně vyšší kvalitě. Nedokáže ale udělat popcorn a proto se ní projektu pracujeme.